Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nightwish cu Tarja sau Anette?

+32
nakhrul
lucib
FairyLady
White_Raven
OceanSoul
EnsimmainenEnkeli
Magnolia
ghostlovescore
doulfe
nikolaus
Rain
Nightwish Tarja
LittlePhoenix
okadooir
Winter Storm
hartia
LadyMoon
Suomi_Rocks
Black_Kitty
NothingTheKiD
diana17rock
Syrius
Mugur de fluier
maria96
~SweetLittleWords~
Kinga
Chiticot
ambrozi
Annah
Unia
MissSwan
Morphine
36 posters

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

O preferati pe Tarja ca solista NW sau pe Anette?

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_lcap98%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_rcap 98% 
[ 43 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_lcap2%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 44
 
 

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by diana17rock Sun Jul 12, 2009 12:42 pm

nu stiu daca ati observat..dar acum...nw pun mai mult accent pe chestii de genu...focuri de artificii..barca aia...chestii de decor...probabil ca sa faca concertul mai impresionant...acum ca nu mai au asa o solista buna...incearca si ei...

in schimb..tarja chiar nu are chestii de genu..nu are nevoie...are o voce superba...uiti de toate cand canta..Very Happy

I I love you Tarja
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty :)

Post by LittlePhoenix Sat Aug 01, 2009 2:24 am

Imi place numai Tarja,...she is other...i don't like Anette.
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Tarja!!!!

Post by Nightwish Tarja Sun Aug 02, 2009 6:15 pm

Desi as putea fim acuzata de subiectivism,crede-ti-ma k sunt absolut obiectiva knd spun k Tarja d departe se potriveste cel mai bine cu Nightwish!Unei trupe incadrata de "creierul"ei in genul "simphonic metal" ii trebuie o voce speciala k a Tarjei!...N-am nik cu Anette,dar este inadmisibil s nu evoluezi aproape deloc in 3 ani ca membra a unei asemenea trupa,scoate niste falseturi inacceptabile...Se vede k,desi poate nu constient,ravneste la charisma Tarjei si incearca s-o depaseasca,si poate dak ar lua niste lectii mai serioase de canto si ar fi mai mult ea insasi,k in colaborarea cu Pain,ar ajunge si la inima vechilor fani...

Nightwish Tarja
I Walk Alone

Number of posts : 9
Registration date : 2009-04-16

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Rain Thu Aug 06, 2009 5:28 pm

Vocea Tarjei era mult mai potrivita pentru NW, pentru stilul lor. Tarja era acel lucru care ii deosebea de restul, erau o trupa de metal cu o soprana ca vocalista. Pentru asta erau speciali, erau diferiti, cand spuneai Nightwish te gandeai la o voce frumoasa, puternica si la versuri profunde. Acum Nightwish sunt la fel ca restul trupelor de metal.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Unia Thu Aug 06, 2009 8:56 pm

Midnight.shadow wrote:Nu cred ca exista vreun fan Nightwish care sa o prefere pe Anette in locul Tarjei.

Sunt destui... Wink
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LittlePhoenix Thu Aug 06, 2009 9:01 pm

Numai uite-te la videoclipuri din DPP(la youtube)...si(nu) le poti numara cati prefer Anette,mai mult ca Tarja...dar majoritatea tine la Tarja I love you
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by diana17rock Sat Aug 08, 2009 10:46 am

LittlePhoenix wrote:Numai uite-te la videoclipuri din DPP(la youtube)...si(nu) le poti numara cati prefer Anette,mai mult ca Tarja...dar majoritatea tine la Tarja I love you


am observat in leg. cu noul nw ca il prefera pana si prietenele mele care ascultau RBD. chiar ieri imi spunea una: ai vazut videoclipul ala mijto de la amaranth? Smile))
dar se pare ca si multora nu le place noul nw...Very Happy
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by nikolaus Tue Aug 18, 2009 10:17 pm

Oricum piesele cantate de tarja nici nu se compara cu cu cele interpretate de Anette. Nu se poate compara o soprana cu o cantareata de muzica usoara. Am fost la concertul
Nightwish de la Sibiu (festivalul Artmania) si am asistat la o orchestratie excelenta dar vocalul slab, vorba unui prieten despre Anette - mai bine canta in soapta. Piesele cantate de Tarja si
interpretate de Anette suna deplorabil. Sper ca Nightwish si Tarja sa cante din nou impreuna.

nikolaus
I Walk Alone

Number of posts : 5
Registration date : 2009-05-07

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Rain Sun Aug 30, 2009 9:56 pm

am gasit video-ul asta mai demult si voiam sa vad ce parere aveti(sper ca nu l-a mai postat cineva si n-am fost atenta). Dupa parerea mea, Anette s-a descurat destul de bine, mai ales ca sleeping sun e un cantec chiar greu. Poate ca o sa ziceti ca melodia e schimbata, dar eu cred ca una din cele mai bune performante ale ei.

Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Unia Sun Aug 30, 2009 10:19 pm

Da, asta chiar i-a iesit bine. Nu l-am mai vazut ca nu ma prea uit la concerte noi cu Nightwish, dar nu ma asteptam sa se descurce asa bine cu Sleeping Sun. Si imi place ca au schimbat si melodia, nu mai seamana atat de mult cu varianta originala, suna ca un fel de cover si e mai usor de ascultat daca partea instrumentala e un pic diferita.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by doulfe Sun Aug 30, 2009 10:59 pm

Rain wrote:am gasit video-ul asta mai demult si voiam sa vad ce parere aveti(sper ca nu l-a mai postat cineva si n-am fost atenta). Dupa parerea mea, Anette s-a descurat destul de bine, mai ales ca sleeping sun e un cantec chiar greu. Poate ca o sa ziceti ca melodia e schimbata, dar eu cred ca una din cele mai bune performante ale ei.


melodia mi se pare scrisă special pentru o voce de soprană... cel puţin refrenul urlă după o voce de soprană... dacă nu e soprană nu iese bine... părerea mea... hâc!
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Sun Aug 30, 2009 11:16 pm

Eu nu tin neaparat la voce de soprana, dar Anette chiar nu merge cu cantecul asta. Pe mine m-a plictisit cu vocea ei. Nu e ea chiar atat de rea, dar nu stie sa creeze atmosfera (parerea mea). Rolling Eyes In rest, instrumentalul e chiar reusit, imi place mult inceputul. Smile
Cat despre trupa, eu mi-am schimbat parerea. Cat timp n-o sa apara Gutza p'acolo (lol Laughing ) Nightwish will rock on! (dar asta nu-mi schimba parerea despre Nettie Razz )
Peace
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by doulfe Sun Aug 30, 2009 11:36 pm

LadyMoon wrote:Eu nu tin neaparat la voce de soprana, dar Anette chiar nu merge cu cantecul asta. Pe mine m-a plictisit cu vocea ei. Nu e ea chiar atat de rea, dar nu stie sa creeze atmosfera (parerea mea).
Nici eu n-am zis că ţin la voce de soprană, doar că Sleeping Sun clar a fost scris pentru voce de soprană!
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Rain Mon Aug 31, 2009 9:52 am

Sleeping sun o fi fost scris pt voce de soprana, dar aici sleeping sun e putin modificat, astfel ca anette sa poata sa-l cante mai bine. Acum imi vin in minte cuvintele tarjei din "my winter storm-making the album" : "no matter how correctly you sing all the notes, it's all about emotion. if you can give that emotion to people, than you have defintly the gift". Eu cred ca Anette chiar s-a descuracat binisor cu cantatul si ca s-a straduit sa impartaseasca emotie si sa smita cantecul nu doar sa-l cante.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Kinga Tue Sep 01, 2009 10:33 am

^Pai ai dreptate, dar tot sunt de acord doulfe. Poate fi schimbat, si poate sa sune bine, dar (pentru mine) asta deja nu e cea ce mi-a facut sa-mi placa Nightwish. Dar da, aici canta destul de bine in comparatie cum canta in majoritatea pieselor care am auzit cu ea.

LadyMoon wrote:Cat despre trupa, eu mi-am schimbat parerea. Cat timp n-o sa apara Gutza p'acolo (lol Laughing ) Nightwish will rock on! (dar asta nu-mi schimba parerea despre Nettie Razz )
Peace
Si eu am vrut sa cred asta. La inceputul acestui an pentru un scurt timp am si reusit sa ma imprietenesc cu idea. Dar dupa un timp am dat seama ca nu are rost sa ma fortez sa-mi placa ceva doar deoarece mai de mult imi placea. Dar macar am dat seama ca inainte, cand venea vorba de Anette eram cam.. agresiva. xD Atat despre mine, momentan am ajuns la punctul ca nu ma mai ocup cu cea ce fac ei. Goodbye, the end. Razz

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by diana17rock Tue Sep 01, 2009 10:36 am

kinga +1 Kippis si eu cred la fel...Very Happy
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by doulfe Thu Sep 17, 2009 8:52 pm

diana17rock wrote:tuomas a zis ca o copie a tarjei nu ii va face pe fani decat sa urasca trupa...sau ca nu vrea ceva diferit..nu mai stiu..am vazut intr-un interviu...
Să fim serioşi, nici cu Anette nu e prea iubită trupa. Asta una la mână. Doi la mână, dacă ar fi vrut să schimbe stilul, ar fi trebuit să renunţe la melodiile vechi de la NW... nu pune o voce să cânte melodii care cer cu totul şi cu totul altă voce.

Iar ca părere personală, dacă ar fi vrut să schimbe tot şi s-o ia de la cap, renunţa şi la brandul Nightwish... găsea al stil muzical, altă atitudine, alt nume de formaţie (numindu-se tot Nightwish sugerează voinţa de a continua exact la fel; consider că Tarja solo e mult mai aproape de vechiul NW decât e acum NW cu Anette)
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Suomi_Rocks Thu Sep 17, 2009 8:59 pm

doulfe wrote:
diana17rock wrote:tuomas a zis ca o copie a tarjei nu ii va face pe fani decat sa urasca trupa...sau ca nu vrea ceva diferit..nu mai stiu..am vazut intr-un interviu...
dacă ar fi vrut să schimbe stilul, ar fi trebuit să renunţe la melodiile vechi de la NW... nu pune o voce să cânte melodii care cer cu totul şi cu totul altă voce.
De acord.
Iar daca a spus ca voia o voce diferita, nu o copie a Tarjei, de ce Anette striga in toate cele 4 zari ca e soprana, iar Tuomas spune ea ca are vocea la fel ca Tarja. :?: (de a doua chestie nu sunt sigura daca e chiar asa, asta mi se pare ca am citit intr-un interviu).
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Morphine Sat Sep 19, 2009 7:24 pm

De ce toata luema de pe aici zic ca Anette a distrus totul? Doamne.. eu chiar o displac dar asta nu inseamna ca a distrus ceva.. a schimbat stilu.. e chiar ca vocea ei nu se paote compara cu a Tarjei, dar oricum nu canta chiar ingrozitor.. pentru o trupa pop, ar putea fi Doamna Jackson Smile). Plus ca, daca sunteti sau ati fost fani adeavrati Nightwish, ar trebui sa ii intelegeti ca poate baietii nu au mai vrut sa fie aceiasi :)Deasta au ales-o solista pe oroarea aceea. *peace*
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Rain Sun Sep 20, 2009 4:46 pm

Sunt de acord cu morphine. Ce a distrus anette de fapt? Melodiile vechi pe care le canta Tarja? Stilul NW? Melodii ca TPTA si WBTN sunt chiar destul de in stilul NW dupa mine, adica tot tuomas le compune, nu? ceielalti membri nu s-au schimbat si NW inca mai este macar pe jumatate ce a fost. Desi imi place tarja, mi se pare cam ciudat sa zici ca ea era nightwish, ca acum ca a plecat, nightwish nu va mai fi nicioadata la fel. Cu timpul, anette nu va mai canta melodiile vechi ale tarjei, poate pentru ca va avea alte melodii mai bune, facute special pentru vocea ei. Nightwish e acum cu anette si trebuie sa acceptam asta in calitate de nightwish fans, sau putem sa ramanem doar fani tarja si sa uitam de nightwish. eu inca ascult NW si nu-mi place acnd anette canta melodii mai vechi, dar astept urmatorul album NW si urmatorul, si sper sa fie cat mai multe.
Eu cred ca Nightiwish s-a distrus singura si nimeni nu e de vina. Totusi lucrurile bune nu sunt facute sa dureza o vesnicie, nu?
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Nhtwish cu tarja sau Anette?

Post by Morphine Sun Sep 20, 2009 7:25 pm

De acord! Stiti.. ma uitam la ceva vid Nightwish (Old era) si am vazut un comentariu de la un fan roman, care a spus ca nu esti fan adevarat daca nu iti place Nightwish in noua formula. Tuomas.. genialitatea lui nu a pierit. Energia lui Emppu, nici ea. Amuzamentul lui Marko, sau farmecul lui Jukka.. sunt tot acolo. Ca orice fan "adevarat Nightwish" sunt multumita de alrgerea facuta de baieti. Nu u mai vruto pe Tarja.. poate au avut si alte motive, asa ca i inteleg. Bine.. se putea si o solista mai buna, mai metal sa zi asa, dar nu inseamna ca Anette e groaznica. De exemplu, Anette are piese chiar dragute, dupa mine: Poet and the pendulum, Escapist, 7 days to wolves, si The Islander bineinteles. Si.. piesele old Era.. normal ca suna groanic.. au fost compuse pt "o adevarata soprana" nu una fake ca Anette Smile Peace
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Kinga Sun Sep 20, 2009 7:38 pm

Nu stiu dar eu nu as accepta ceva doar din cauza asta. Mi-a placut foarte mult Nightwish. S-au schimbat, si nu imi mai plac. Nu stiu de ce nu as fi fost din cauza asta fana adevarata in trecut. Sa dai o sansa noii soliste, da, fiind un fan "adevarat", daca tot folosim acest cuvant, trebuie sa faci, dar daca nu te convinge nu schimba istoria. Daca nici nu dai aceasta sansa, atunci poate ca nu ai fost fan adevarat. Whatever. Asta nu e o casatorie sa fi fidel pana la moarte. Razz [/just random thoughts]

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by doulfe Mon Sep 21, 2009 3:59 pm

menţin ceea ce am zis mai demult: n-am nimic cu Anette, personal nu-mi place varianta nouă de NW, dar asta e problema mea... însă bine ar face să înceteze să cânte ceea ce a fost scris pentru vocea Tarjei, că n-o prinde... uitaţi şi voi diferenţă:



P.S.: Cu subiectul de discuţii am înteles, dar chiar îşi are rostul un sondaj Tarja vs. Anette pe un forum Tarja Turunen? Aveţi vreun dubiu în privinţa rezultatului final? Eu prevăd unanimitate Laughing
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by ghostlovescore Thu Sep 24, 2009 4:18 pm

amandoua? imposibil!
ghostlovescore
ghostlovescore
Lost Northern Star

Number of posts : 17
Age : 30
Location : Csikszereda
Registration date : 2009-08-14

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Morphine Thu Sep 24, 2009 5:39 pm

Hmm.. ma uitam pe youtube si am vazut un "duet" tarja si Anette la Nemo.. mama. suna groaznic.. Smile) Cel putin impreuna.. ciudatenia lui Anette o eclipseaza pe Tarja :-< scratch
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 3 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum