Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nightwish cu Tarja sau Anette?

+32
nakhrul
lucib
FairyLady
White_Raven
OceanSoul
EnsimmainenEnkeli
Magnolia
ghostlovescore
doulfe
nikolaus
Rain
Nightwish Tarja
LittlePhoenix
okadooir
Winter Storm
hartia
LadyMoon
Suomi_Rocks
Black_Kitty
NothingTheKiD
diana17rock
Syrius
Mugur de fluier
maria96
~SweetLittleWords~
Kinga
Chiticot
ambrozi
Annah
Unia
MissSwan
Morphine
36 posters

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

O preferati pe Tarja ca solista NW sau pe Anette?

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_lcap98%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_rcap 98% 
[ 43 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_lcap2%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 44
 
 

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Magnolia Thu Sep 24, 2009 7:00 pm

Si eu am vazut videoul cu pricina... Este chiar ciudata combinatia, dar nu as spune chiar rea, vreau sa zic nu mi- placut nici mie Anette, dar trevuie sa nu uitam ca au voci total diferite. Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by ambrozi Fri Oct 16, 2009 5:09 pm

Morphine wrote:Nu pot spune ca nu se potriveste cu stilul Nightwish.. poate cu Nightwish din trecut nu.. nici in totalitate cu cel din prezent.. dar cand a venit in trupa a schimbat ceva din "vechiul Nightwish".. de exemplu.. cunosc fani Anette care au spus ca Tarja nu s epotrivea.. si ca Anette e mai buna ca ea.. Amandoua au piese bune si mai putin bune but anyway.. mie imi plac amandoua Razz Nightwish
Parerile tuturor sunt impartite.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by EnsimmainenEnkeli Wed Nov 11, 2009 11:29 pm

in afara faptului ca suntem amandoua leoaice si aceasta breasla are un instinct deosebit de aparare si protejare a semenilor... Tarja mai e si idolul meu.
Am incercat... jur... am incercat pe toate caile sa o accept pe Missy... dar sincer, am dat gres.
Sa o spunem pe aia dreapta... What's that Barbie girl doing on stage??? si nu, nu pe scena, ca voce are, nu neaga nimeni doamne fereste, dar pe scena Nw Mad Mad Mad
hard, hard, hard...
No
EnsimmainenEnkeli
EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Age : 31
Location : Glasgow, United Kingdom
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Suomi_Rocks Wed Nov 11, 2009 11:37 pm

^De acord cu tine. "Missy", asta e ceva nou. Laughing
BTW, bine ai venit! Mr. Green
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Thu Nov 12, 2009 10:50 pm

oare de ce nu ma surprinde rezultatul? Queen Of Ice
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by EnsimmainenEnkeli Fri Nov 13, 2009 8:53 am

evident...
oricum Taji nu suporta grad de comparatie. She's unique... happy (ce-mi place asta... )
Rock on! Rock on! Rock on! Rock on! (asta micu e electrizat rau :rofl: :rofl: )
EnsimmainenEnkeli
EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Age : 31
Location : Glasgow, United Kingdom
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by maria96 Fri Nov 13, 2009 2:48 pm

Tarja e mai buna ca Anette la Helsinki avea ea o tentativa sa cante dark chest of wonders,dar atunci cand a cantat romanticide n-am foat atenta,barfeam cu o roscata simpatica pe care o cheama Ela Razz
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by OceanSoul Sun Dec 13, 2009 6:43 pm

Tarja rocks!
deci,normal,NW cu Tarja! Rock on!
ce-i? I love 'Live to tell the tale' Mr. Green
OceanSoul
OceanSoul
My Little Phoenix

Number of posts : 70
Age : 33
Location : Napoli
Registration date : 2009-11-15

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by White_Raven Tue Sep 14, 2010 11:56 am

Tarja toata ziua. Neutral
Cand am auzit Bye bye beautiful mi-am dat palme. Noroc cu Marco, ca mai salveaza din onoarea trupei.
Nu-mi place noua formula. M-am chinuit sa-mi placa, dar nu merge.
White_Raven
White_Raven
Boy And The Ghost

Number of posts : 101
Age : 32
Location : Pitesti
Registration date : 2010-09-14

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Magnolia Tue Sep 14, 2010 6:25 pm

^Eh, in versiunile de studio suna chiar bine. Adica, ea are ceva voce, doar ca live e praf.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by FairyLady Fri Jun 17, 2011 8:03 pm

Voce o avea, dar nu se potriveste deloc cu stilul Nightwish. Sunt cateva piese care imi plac, Meadows of Heaven de exemplu, dar felul in care interpreteaza Anette vechile piese mi se pare comercial si inconsistent.
FairyLady
FairyLady
The Reign

Number of posts : 26
Age : 31
Registration date : 2011-06-12

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by lucib Sun Dec 11, 2011 11:33 pm

Tarja si baietii de la NW erau ceva aparte; cu Anette sunt doar o formatie oarecare dar cu un brand puternic in spate. Totusi, Anette singura sau in colaborare cu unele formatii - gen The Rasmus sau Mustache - a scos piese care (personal) mi-au placut mai mult decat cand incearca sa se substituie Tarjei.

Parerea mea e ca, in prezent, Nightwish ar face mai bine sa se concentreze pe vocea lui Marco si clapele lui Tuomas - ar fi o concurenta redutabila pt formatii guys-only gen Hammerfall sau Ensiferum, sau sa aduca coruri feminine si sa adopte stilul Haggard..
lucib
lucib
My Little Phoenix

Number of posts : 72
Location : Cluj, RO
Registration date : 2011-11-23

http://fotografiecluj.blogspot.ro/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by nakhrul Mon Dec 12, 2011 12:37 pm

lucib wrote:Parerea mea e ca, in prezent, Nightwish ar face mai bine sa se concentreze pe vocea lui Marco si clapele lui Tuomas - ar fi o concurenta redutabila pt formatii guys-only gen Hammerfall sau Ensiferum, sau sa aduca coruri feminine si sa adopte stilul Haggard..

Si eu sunt de aceeasi parere, insa nu neaparat din aceleasi considerente.
Majoritatea aduc acest argument al stilului, clasic vs pop si sunt convins ca multi din vechii fani NW o prefera pe Tarja pentru ca suna mai "cult".
Dovada ca multe formatii au incercat sa copieze stilul Nightwish la modul superficial - imbinand rock/heavy metal cu simfonic si au adus o soprana/un tenor care urla din toate puterile - rezultatul fiind nesatisfacator (sa nu zic amuzant).

Diferenta (in opinia mea) intre cele doua soliste este ca, in timp ce Tarja este un talent enorm si un adevarat artist, Anette este o vocalista de ocazie.
Nu are talent, desi canta dupa ureche totusi nu are ureche muzicala, nu are voce, studii.. sincer mie imi pare una din cele slabe voci din industrie.


nakhrul
The Reign

Number of posts : 47
Registration date : 2011-08-15

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by storminsight Wed Jan 04, 2012 4:52 pm

Sunt multe discutii in contradictoriu despre Anette si Tarja, dar adevarul e ca majoritatea celor care o prefera pe Anette sunt fanii no formati, cei care au inceput sa asculte Nightwish dupa ce Tarja nu mai canta cu ei. Cel putin asta e impresia mea citind comentariile de pe youtube si alte site-uri. Plus faptul ca Anette cam face harcea-parcea frumoasele melodii ale lui Tuomas. Pacat de talentul baietilor din formatie. wall banging
storminsight
storminsight
I Walk Alone

Number of posts : 9
Registration date : 2012-01-04

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by nightrose Wed Jan 04, 2012 5:56 pm

Sincer chiar imi pare rau ca s-a despatit Tarja de Nightwish....Si Anette sincer nu imi place deloc mi se pare ca nu se potriveste in Nightwish.....pacat de instrumental ca este genial .... Microphone
nightrose
nightrose
The Reign

Number of posts : 30
Age : 29
Location : Brasov
Registration date : 2010-12-17

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by ioana.sutu Wed Jan 04, 2012 8:11 pm

M-am cam saturat de povestea "F**k Anette and bring back Tarja".Tuturor ne-a fost greu sa acceptam despartirea de Tarja dar trebuie sa acceptam prezentul asa cum este pentru ca Tarja are o cariera solo minunata iar Nightwish continua cu Anette pe care daca vrem o acceptam sau nu.Important e ca avem ce asculta Very Happy
ioana.sutu
ioana.sutu
I Walk Alone

Number of posts : 6
Age : 32
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2012-01-04

https://www.facebook.com/ioanasphotography

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by SnakeCris Thu Jan 05, 2012 2:19 am

Ioaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaana!!! *hug* Da, si eu de acord cu tine, deja e super enervant subiectul asta.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 34
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 4 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum