Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anette Olzon

+24
doulfe
Magnolia
SnakeCris
Annah
serinia
nemo_gothic_boy
Rain
kuolema
maria96
Immortal_dark_rose
Sorana
Syrius
hartia
LadyMoon
diana17rock
Suomi_Rocks
october27
MissSwan
victor_uzum
Morphine
Chiticot
Kinga
Unia
ambrozi
28 posters

Page 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by doulfe Thu Sep 24, 2009 11:56 pm

Morphine wrote:Hmm.. uitati-va la asta.. sau mai bine zis ascultati.. https://www.youtube.com/watch?v=AtixL0dD28g --> mie nu mi se pare chiar asa rau.. orchestra e minunata Smile
Nu sună rău... dar nici prea bine. Îmi menţin părerea conform căreia ceea ce a fost scris pentru Tarja, să rămână pentru Tarja.

doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by diana17rock Fri Sep 25, 2009 8:59 am

doulfe wrote:
Nu sună rău... dar nici prea bine. Îmi menţin părerea conform căreia ceea ce a fost scris pentru Tarja, să rămână pentru Tarja.



+1..daca ar fi cantat si tarja melodia asta cu orchestra ar fi fost...perfeeeeeect!!!!!!!! superb!!!!!
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Fri Sep 25, 2009 10:27 am

Rain wrote:Nu magnolia nu esti singura care nu are ceva cu anette. Nici eu nu pot sa spun ca ma deranjeaza la culme, eu inca sunt un fan NW, fie cu tarja fie cu anette. no offense, nu vreau sa zic ca daca nu iti place de anette nu mai esti un adevarat fan NW. si anette e destul de ok si sper ca intr-o buna zi o sa lasam la o parte faza cu cat de mult o iubim pe anette. sincer, n-am prea ascultat in ultima vreme melodii NW cu anette ci mai mult cu tarja, dar asta nu inseamna ca nu voi mai asculta NW niciodata. chiar abia astept noul album NW si cred ca va fi cu mult mai bun deact DPP (care nu e un album chiar ingrozitor).
Din cate am inteles eu, acest topic a fost deschis ca sa vorbim in el despre anette olzon asa cum vorbim despre alti cantareti internationali, nu sa incepem discutia anti-anette(care nici nu era amuzanta avand in vedere ca toti suntem fani tarja si o vorbim numai de rau pe anette).

Corect. Very Happy Bine zis oricum. Eu una nu am nimic cu ea... Dar nu imi place asa mult ca Tarja, atata tot. Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Fri Sep 25, 2009 11:20 am

Whatever,problema lui Anette este ca ea distruge cantecele adevarate(adik perfecte)al lui nightwish......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by ambrozi Sat Sep 26, 2009 12:18 am

maria96 wrote:Whatever,problema lui Anette este ca ea distruge cantecele adevarate(adik perfecte)al lui nightwish......... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
EA? lasa-ma sa corectez cum ai fu vrut defapt sa gandesti ( asta nu inseamna ca si eu gandesc asa): Tuomas, pentru ca el este cel care a ales-o.

Nu?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sat Sep 26, 2009 10:22 am

Asta e adevarat, anette nu distruge la propriu cantecele NW pentru ca e doar canta ceea ce i se da. Tuomas este cel care ii spune ce sa cante si le adapteaza ca sa le poate canta mai usor. Crezi ca e placut pentru ea sa stie ca majoritatea fanilor nu suporta cand incepe sa cante si striga ca o vor Tarja inapoi? Nu prea cred ca te simti minunat cand faci tot ce poti ca oamenii sa te placa si ei tot nu apreciaza si spun ca ai distrus formatia si cantecele. Desi am ami spus ca nu citeste comentariile negative, nu cred ca nu citeste macar o parte din ele, pentru ca nu te poti izola asa de parerea oamenilor. Cum am mai spus si in comment-ul anetrior, cu timpul nu va mai fi nevoita sa cante piese de-ale Tarjei pentru ca vor avea destule ca sa-si faca setlistul. Tu ce vrei acum, maria, doar stii ca un concert are in total cam 15 piese si nu poate canta tot albumul DPP, trebuie sa cante si altceva, sau vrei sa nu mai cante deloc?
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by roxana_enache Sat Sep 26, 2009 9:33 pm

Nu am nimic cu Anette... doar ca nu imi place deloc cum canta piesele de la Nightwish... cele de pe DPP mi se par ok, chiar imi si plac... dar cele vechi nu imi plac... alea erau facute doar pentru Tarja! Razz
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by ambrozi Sun Sep 27, 2009 1:48 am

Sunt de acord cu Rain, piesele urmatoare sunt gandite si vor fi gandite pentru stilul si vocea ei.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Sun Sep 27, 2009 10:29 am

Nu sariti pe mine acum, dar in legatura cu ceea ce a spus Maria, am vrut sa zic ca mie cantecele NW cantate de Tarja nu i se par perfecte, dupa mine nu exista perfect, nici macar cnd vine vorba de muzica. La fel, cantate de Anette suna nu foarte bine, ca sa zic asa, dar nu sunt perfecte, dupa parera mea. Sunt geniale,prin felul in cre canta Tarja si asa mai departe dar nu cred ca vreun cantec al oricui poate fi PERFECT...
Am spus ce am vrut sa spun, acum puteti sa ma contraziceti....
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Anette Olzon

Post by Morphine Tue Sep 29, 2009 7:26 am

Am citi acum pe metalhead ca vrea sa lanseze un album solo.. presupun ca a fost postat mai de mult.. dar nu am vazut scriindu-se despre asta. Cum credeti ca o sa iasa? Band Mie sincer chiar imi palce de Anette pe cont propriu.. dar cand am auzit-o live, cu Pain am cam strambat din nas drunken
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Tue Sep 29, 2009 12:22 pm

Cred ca am mai discutat despre asta la un moment dat pe aici..
Si mie imi place cat de cat Anette pe cont propriu. Colaborarea cu Pain mi s-a parut destul de reusita, mi-a placut mai mult decat majoritatea (daca nu toate) melodiilor cu Nightwish. Si cateva melodii cu Alyson Avenue sunt bunicele. Smile

Si da, spunea la un moment dat pe blogul ei ca va lansa un nou album, probabil intr-unul sau doi ani. scratch (cred)
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Tue Sep 29, 2009 2:48 pm

Rain wrote:Asta e adevarat, anette nu distruge la propriu cantecele NW pentru ca e doar canta ceea ce i se da. Tuomas este cel care ii spune ce sa cante si le adapteaza ca sa le poate canta mai usor. Crezi ca e placut pentru ea sa stie ca majoritatea fanilor nu suporta cand incepe sa cante si striga ca o vor Tarja inapoi? Nu prea cred ca te simti minunat cand faci tot ce poti ca oamenii sa te placa si ei tot nu apreciaza si spun ca ai distrus formatia si cantecele. Desi am ami spus ca nu citeste comentariile negative, nu cred ca nu citeste macar o parte din ele, pentru ca nu te poti izola asa de parerea oamenilor. Cum am mai spus si in comment-ul anetrior, cu timpul nu va mai fi nevoita sa cante piese de-ale Tarjei pentru ca vor avea destule ca sa-si faca setlistul. Tu ce vrei acum, maria, doar stii ca un concert are in total cam 15 piese si nu poate canta tot albumul DPP, trebuie sa cante si altceva, sau vrei sa nu mai cante deloc?
oare mi-ar face ea bucuria sa nu mai cante deloc si sa se intoarca de unde au luat-o inainate?bineinteles ca nu..............la notele mai inalte la unele cantece era in stadiu de inec,zici ca se ineca,cred ca dupa ce termin lectiile de canto am sa incerc si eu sa cant melodiile sa vad cum iese,daca-mi iese rau,tac,daca nu,nu. Razz Razz Razz
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Kinga Sun Oct 04, 2009 7:59 pm

Noul single de la The Rasmus:


---

Asta e prima data cand zic asta: Imi place vocea ei.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Unia Sun Oct 04, 2009 8:27 pm

Chiar canta mult mai bine aici. Nu imi place genul de muzica, dar daca ar canta tot in genul asta mi-ar placea mult mai mult. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Sun Oct 04, 2009 8:53 pm

Intr-adevar, chiar canta mai bine (imi place foarte tare cand canta amandoi pe la 1:15 -cred ca e refrenul-).
In ultimul timp am observat ca vocea ei nu mai e atat de... ehmm... Mai ales in concertul de pe 19 septembrie de la Hartwall Arena se
simte o considerabila imbunatatire. (nu la toate melodiile, dar suna mult mai bine dacat inainte)
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Sun Oct 11, 2009 12:24 pm

Pai, mie chiar mi-a placut colaborarea aia. Ii pune vocea mai in evidenta si mi se pare reusita. Razz happy
In rest, cam stiti ce parere am despre draga de Anuta.... :rofl:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Sun Oct 11, 2009 1:57 pm

Magnolia wrote:Pai, mie chiar mi-a placut colaborarea aia. Ii pune vocea mai in evidenta si mi se pare reusita. Razz happy
In rest, cam stiti ce parere am despre draga de Anuta.... :rofl:
da asa e coloborarea e super!
eu nu ma mai ating de Anette ca altfel iara visez cv la noapte si nu vreau asta pale
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by roxana_enache Sun Oct 11, 2009 3:08 pm

Anutaaaa... Laughing :rofl: nu mai pot de ras... cum suna...
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by roxana_enache Sun Oct 11, 2009 4:49 pm

E caterinca... rau... Smile)) :rofl:
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Wed Oct 14, 2009 11:50 am

Nu vi se pare cel putin ciudat ca, pe forumul oficial al fanclubului TARJA TURUNEN din Romania, al doilea cel mai accesat & popular topic este cel despre d-ra Anette Olzon?!?...

Eu cred ca fiinta asta obsedeaza multa lume, iar cu cat o baga oamenii mai mult in seama, cu atat devine mai populara, indiferent de talentul ei muzicalicesc si/sau in alte variate domenii...

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Wed Oct 14, 2009 2:06 pm

^ A fost o scurta perioada in care abia ii descopeream blog-ul si i se acorda pe aici mai multa atentie.
Dar nu si in ultimul timp, doar cate ceva despre noua ei colaborare. Smile
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by ambrozi Wed Oct 14, 2009 2:55 pm

victor_uzum wrote:Eu cred ca fiinta asta obsedeaza multa lume, iar cu cat o baga oamenii mai mult in seama, cu atat devine mai populara, indiferent de talentul ei muzicalicesc si/sau in alte variate domenii...
In ce sens obsedeaza multa lume?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Wed Oct 14, 2009 3:32 pm

ambrozi wrote:
victor_uzum wrote:Eu cred ca fiinta asta obsedeaza multa lume, iar cu cat o baga oamenii mai mult in seama, cu atat devine mai populara, indiferent de talentul ei muzicalicesc si/sau in alte variate domenii...
In ce sens obsedeaza multa lume?
E ceva in genul "fanilor" care se duc pe stadion si injura echipa adversa, in loc sa incurajeze propria echipa.

Discutand prea mult despre un subiect care nu merita atentie, risti sa diminuezi interesul si farmecul subiectelor care sunt cu adevarat importante, care ne-au strans pe toti aici, si pentru care a fost creat forumul.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by doulfe Fri Oct 23, 2009 4:27 pm

Ştiu că s-a pus melodia, dar clipul l-aţi văzut?

doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by kuolema Fri Oct 23, 2009 5:25 pm

de fiecare data cand o aud pe Anette cantand o piesa intr-un clip ma gandesc ca nu e nimik special dar e ok Rolling Eyes ...totusi cand imi aduk aminte cum canta live ma gandesc ce mult a evoluat tehnologia si ce poate sa faca un program bun de sunet silent
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 12 Empty Re: Anette Olzon

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum